Navigace: Novinky » Archiv » Zátopkovy štafety 2021
Škola v obraze

Zátopkovy štafety 2021

15.10.2021 09:53

Tradiční sportovní akce Zátopkovy štafety se na ZŠ a MŠ Červená Voda koná již několik let pro žáky druhého stupně. Tento rok se povedlo vychytat krásný, slunečný den.

Závody jsou rozdělené do dvou kol. Ve školním kole, je cílem překonat rekord Emila Zátopka na trati dlouhé 10 km s časem 28:54,2. Tento čas se pokusilo překonat 24 žáků naší školy a jeden vybraný učitel. I přes veškerou snahu žáků a učitelů se rekord překonat nepodařilo, ale výsledný čas 34:23,8 je i přesto velice slušný. Závody školního kola provázely i nehody a pády na trati. Doufám, že veškerá zranění již odezněli a žáci mohou opět sportovat a fungovat bez omezení. Za zmínku stojí nejrychlejší čas na 400 m chlapců i dívek. Za chlapce měl nejlepší čas Vít Krobot, který svoji část závodu uběhl za 1:10,5 a o dvě desetiny sekundy porazil i pana učitele Radima Válka. Za dívky uběhla 400 m nejrychleji Kateřina Černohousová v čase 1:23,2.

Ve druhém, ročníkovém kole, soupeří vždy dva ročníky proti sobě na jedno kolo, které činí
150 m. V prvním běhu závodili žáci šestých tříd proti sobě. Skvělým finišem zařídila Simona Válková vítezství pro 6. B v čase 4:51,5. Žáci 6. A zaběhli závod za 4:55,7. Nejrychlejší chlapec byl Jakub Verner z 6. B, jehož čas na 150 m byl 0:25,3. Nejrychlejší dívkou byla Nela Grežová z 6. A, která měla čas 0:24,7. Ve druhém závodě běželi proti sobě žáci 7. a 8. ročníku. Pro někoho možná překvapivým vítězem se stal 7. ročník s časem 4:16,9. Za chlapce byl nejrychlejší Matěj Kos 0:22,6 a za dívky Barbora Cinková 0:26,2. Žáci 8. ročníku do cíle doběhli v čase 4:21,3. Josef Kubíček měl za chlapce nejrychlejší čas 0:22,0 a Lucie Severínová za dívky 0:26,0. Celé závody završil běh žáků 9. tříd. V souboji 9. A a 9. B se do cíle v čase 4:06,9 dostali jako první žáci 9. A. O pár vteřin později doběhla do cíle i štafeta žáků 9. B v čase 4:19,2. Nejrychlejším chlapcem byl Vít Krobot s časem 0:21,0 z 9. A. Laura Vaňousová z 9. A se stala v tomto závodě nejrychlejší dívkou s časem 0:24,2.

Všem žákům, kteří se zúčastnili patří velké poděkování za odvahu a předvedený výkon. Nesmíme zapomenout ani na ty, kteří podporovali a fandili svým spolužákům a kamarádům. Za spolupráci chci poděkovat i panu Ladislavu Drážnému a Radimovi Válkovi, bez kterých by tento závod nebyl takový, jaký nakonec byl. Nesmím zapomenout ani na pana ředitele, pana Bílého, který nám celou akci umožnil zorganizovat a dík patří i celému učitelskému sboru a dobrovolníkům z řad žáků, kteří pomohli s organizací.

foto                                                                                                    Bc. Martin Opravil