ZŠ Červená Voda
Navigace: Novinky » Archiv » Poplach
Škola v obraze

Poplach

11.10.2021 22:49

Po Červené Vodě se rozezněly sirény ke škole se sjížděla hasičská auta. Nad školou létal dron.

Na školním hřišti se ve velmi krátké době shromáždili žáci, učitelé, asistenti pedagogů, kuchařky, uklízečky…  Z hloučků menších dětí se ozývaly obavy, někde byl slyšet i pláč ze strachu o blízké, o aktovku nebo třeba o svačinu. Ve skupinkách těch větších zaznívalo vždyť to je jen cvičení, dívejte se, co se bude dít. Ze školy šel kouř. A dělo se opravdu hodně.

Žáky „zapomenuté“ spolu s p. asistentkou zachraňovali hasiči ze zakouřené šatny, paní učitelku vynesli na nosítkách z učebny chemie a fyziky, žáka třetí třídy zachránili spolu s p. asistentkou za pomoci výsuvné plošiny z počítačové učebny v prvním patře. Všichni zachráněni byli prohlédnuti posádkou vozidla Zdravotnické záchranné služby.

Ano, bylo to jen naplánované taktické cvičení.

Vyzkoušeli jsme si jak a kam rychle opustit školu v případě mimořádné události. Zjistili jsme, že je důležité pohybovat se organizovaně a neopouštět svou skupinu nebo třídu, poslouchat pokyny a dodržovat pravidla. Víme, jak těžkou práci mají hasiči.

VŠICHNI JSME TO ZVLÁDLI!

foto    video                                                                                      Mgr. Lenka Stejskalová

Novinky
Základní škola a mateřská škola Červená Voda 341, PSČ 561 61, Ředitelna, hospodářka a sborovna: 465 626 220,
Školní jídelna: 465 626 380, E-mail: reditel@cvvoda.cz