ZŠ Červená Voda
Navigace: Novinky » Archiv » Hledáme Nejlepšího mladého chemika ČR
Škola v obraze

Hledáme Nejlepšího mladého chemika ČR

1.6.2021 22:32

Soutěž odstartovala v září loňského roku a celostátně se jí zúčastnilo více než 9 000 žáků osmých a devátých tříd z 398 ZŠ. Tradičně nejvyšší účast byla v regionu SPŠCH Pardubice, který čítá pět krajů (Pardubický, Královéhradecký, Liberecký, Středočeský a Kraj Vysočina) a kde soutěžilo více než 3 000 mladých chemiků ze 106 ZŠ.

Ze školního kola postoupilo do 1. regionálního kola 290 žáků. Z naší školy to byli tři žáci 9. ročníku; Linda Stejskalová, Markéta Polanská a Jan Wawrzyczek. Honza s Markétou postoupili do dalšího kola, Lindě unikl postup o 3 body.

V druhém regionálním kole se utkalo 31 nejlepších z předcházejícího kola. Markéta obsadila místo sedmé a Honza místo třetí, kterým si vybojoval účast v celostátním kole, které se bude konat 15. června. Markétě unikl postup pouze o horší čas odevzdání práce. Měla stejně bodů, jako soutěžící na místě 6.

Lindě, Markétě a Honzovi blahopřeji k vzorné reprezentaci školy a přeji hodně úspěchů v dalším studiu na středních školách. Honzovi rovněž k postupu do celostátního kola.

V hodnocení škol naše „Základka“ obsadila třetí místo, rovněž tak i jejich učitel chemie.

 

                                                                                                                              Mgr. Fojtík

mh

Novinky
16/5
2022

Ekovyúčtování

Jak jsme se na naší škole v roce 2021 podíleli na ochraně životního prostředí?

Základní škola a mateřská škola Červená Voda 341, PSČ 561 61, Ředitelna, hospodářka a sborovna: 465 626 220,
Školní jídelna: 465 626 380, E-mail: reditel@cvvoda.cz