ZŠ Červená Voda
Navigace: Novinky » Archiv » Chemické soutěže ve školním roce 2020-21
Škola v obraze

Chemické soutěže ve školním roce 2020-21

19.5.2021 20:00

Chemické soutěže na základní škole.

V rámci chemického kroužku se několik žáků devátých ročníků připravovalo ke dvěma soutěžím; Chemické olympiádě kategorie D a Hledáme nejlepšího mladého chemika. Obě soutěže se sestávají z několika postupových kol.
Chemická olympiáda. Úlohy školního kola vypracovali dva žáci Markéta Polanská a Jan Wawrzyczek. I když píšu „úlohy školního kola“, úkoly byly připraveny tak, aby je žáci mohli řešit doma. Jejich úspěšné vyřešení je opravňovalo k postupu do okresního kola. To probíhalo formou online testu. Včetně praktické části. Honza skončil na druhém místě a postoupil do krajského kola. Markétě utekl postup do vyššího kola jedno místo.
Tento týden, 19.4., se konalo krajské kolo. Úlohy byly opět zadány online. Výhodou tohoto zadání je, že je opraveno velice brzo. Nevýhodou, že stroj hodnotí pouze výsledek a ne postup. Proto byl po zveřejnění oprav ponechán soutěžícím prostor pro případné reklamace. Toho Honza, jak v kole okresním, tak i nyní, využil. A vždy se podařilo získat nějaké body navíc. Výsledková listina byla zveřejněna ve středu a Honzovi v ní patří krásné 4.místo, ke kterému mu blahopřeji.
Mladý chemik. Soutěž také začínala školním kolem. Tam již výše zmíněnou dvojici doplnila Linda Stejskalová, také z devátého ročníku. Všichni tři soutěžící postoupili do kola vyššího, které se konalo opět online na konci ledna. Soupeřem našich závodníků bylo 880 žáků z oblasti, která zahrnovala Liberecko, Pardubicko, Královéhradecko, část kraje Středočeského a Jihlavský kraj. Markéta a Honza postoupili do dalšího kola, Lindě utekl postup o pět bodů.
Předposlední kolo proběhlo včera (21.4.) a tak netrpělivě čekáme na výsledky, které se dozvíme v druhé polovině května.

                                                                                                                      Mgr. Fojtík

Novinky
Základní škola a mateřská škola Červená Voda 341, PSČ 561 61, Ředitelna, hospodářka a sborovna: 465 626 220,
Školní jídelna: 465 626 380, E-mail: reditel@cvvoda.cz