ZŠ Červená Voda
Navigace: Články » Projekt mimo školu - sedmáci v Jihlavě
Škola v obraze

Projekt mimo školu - sedmáci v Jihlavě

2.10.2019 20:20 | články 2017 | doporučit, tisk

Na samém začátku podzimu přálo sedmákům babí léto, a tak vyjeli do Jihlavy. Dopoledne prošli provozem ve firmě Enviropol, která je unikátním zpracovatelem vysloužilých elektrospotřebičů v Evropě. Polovina žáků se seznamovala s novou technologií zpracování elektroodpadu. Zhlédli jsme instruktážní videa, ve kterých byl celý proces, založený na rozemletí elektrospotřebičů a následné separaci jednotlivých materiálů na kovy, neželezné kovy, plasty, drahé kovy, schematicky znázorněn. Zjistili jsme se, že za celý den se
ve třísměnném provoze zpracuje asi 90 tun elektroodpadu, cesta odpadu na třídící lince trvá pouze 15 minut.

Druhá skupina žáků se seznámila ve vedlejší firmě ASMJ s tříděním plastů a papíru. Nechyběla ani prohlídka třídící linky a lisování vytříděného odpadu do balíků, které se odváží jako surovina do závodů na další zpracování. Na závěr jsme si prohlédli předměty, které se z recyklovaných plastů či papíru vyrábí a které denně používáme, např. ramínka na šaty, plastové nádoby, kýble, plotovky, obaly na vajíčka apod. Žáci se tak na vlastní oči ujistili, že třídění odpadu je správná věc a že třídit odpad má opravdu smysl. Poté jsme se po skupinách vyměnili.

V ZOO Jihlava jsme s průvodcem prošli doslova křížem krážem celou zahradou. V každém světadíle na nás čekali zástupci zvířat, které v ZOO chovají. Společný čas prohlídky rychle uběhl, každý si pak mohl prohlédnout pavilon tropů a výběhy, které si zvolil. Se spoustou pořízených fotek a videí a po skvělém občerstvení jsme se mohli vydat na zpáteční cestu domů. Každá dvojice žáků v připraveném pracovním listě pak předvedla, jak dobrými byli posluchači a pozorovateli.

                                                                              Žáci 7. tříd a E Veselá

Novinky
Základní škola a mateřská škola Červená Voda 341, PSČ 561 61, Ředitelna, hospodářka a sborovna: 465 626 220,
Školní jídelna: 465 626 380, E-mail: reditel@cvvoda.cz