ZŠ Červená Voda
Navigace: Články » Coolínaření
Škola v obraze

Coolínaření

Coolínaření
31.5.2017 21:16 | články 2017 | doporučit, tisk

„Letošní ročník soutěže má heslo ‚Udělej (si) radost jídlem‘, čímž propojuje zdravý životní styl a sociální téma, tedy dvě klíčové aktivity Nadačního fondu Albert, organizátora soutěže,“ vysvětluje novinku v projektu Eva Nepokojová, koordinátorka Zdravé 5, a pokračuje: „Příjemně nás překvapily nápady na společně strávené chvíle nad připraveným pohoštěním s těmi, kterým stojí za to udělat radost. Snad se nám podařilo iniciovat na mnoha místech hezkou tradici setkávání se nad přípravou i konzumací zdravých pochoutek.“

Letos se do soutěže přihlásilo rekordních 571 týmů. Do finále postupuje pouze 5 nejlepších přihlášených projektů z celkem 4 kategorií z celé republiky. Na dvacítku tříčlenných dětských partiček čekají v Praze dvě disciplíny – studené pohoštění dle vlastního výběru a příprava svačinové krabičky z do poslední chvíle tajných ingrediencí. Úkolem soutěžících bude nejen vše hezky naaranžovat, ale také vybrat suroviny tak, aby tvořily nutričně vyvážený pokrm.

 

Do finále postoupily dva týmy z Pardubického kraje

Tým Dynamo Army (Věra Čermáková, Eva Michaela Tejklová, Gabriela Szkoková) ze ZŠ Červená Voda nadchl porotu úžasnou ovocnou kreací z vydlabaného ananasu a ozdobenou dalším ovocem s názvem Papoušek. „Moc nás to bavilo a skvěle jsme si to užily. Pozvaly jsme ke stolu paní kuchařky z naší školní jídelny. Chtěly jsme se jim poděkovat za to, že celý rok pro nás vaří dobré obědy. Paní kuchařky naše pozvání přijaly a mile je to potěšilo,“ pochvalují si dívky.

 Základní školu v Ronově nad Doubravou budou reprezentovat Anna Zajícová, Tereza Plevová a Soňa Bílková jako členky týmu Ronovačky. Porotě se líbil nápad i precizně odvedená práce - z ovoce vyřezaná čajová konvička se šálky a květinou. „Tímto výtvorem jsme překvapily a potěšily učitele u příležitosti Dne učitelů. Měli z nás radost!“ chlubí se děvčata.

Nadační fond Albert poskytuje školám všechny své projekty zdarma. Více o pravidlech a termínech soutěže naleznete na www.zdrava5.cz.

  

Nadační fond Albert zastřešuje charitativní aktivity značky Albert. Od roku 2004 provozuje značka Albert celorepublikový vzdělávací program zaměřený na správnou výživu Zdravá 5. Je určený pro děti a jejich rodiče a hravou formou přibližuje zásady zdravého stravování. Kromě podpory zdravého stravování a životního stylu v rámci programu Zdravá 5 se věnuje i sociální oblasti. Cílem aktivit v sociální oblasti je zvýšení příležitostí na plnohodnotný samostatný život u dětí a mladistvých v rizikových rodinách a v různých formách náhradní výchovy. Jedná se zejména o projekty, které se zaměřují na oblast prevence, vzdělávání a rozvoje potenciálu dětí. Tím se zvyšuje jejich šance uplatnit se v běžném životě.

Více informací naleznete na www.nadacnifondalbert.cz a www.zdrava5.cz.

 

 

 

Barbora Vanko

Tisková mluvčí

 

Supermarkety a hypermarkety Albert

AHOLD Czech Republic, a.s.

Radlická 117, 158 00 Praha 5

Mobil: +420 601 559 534

czpress@ahold.com

 

 

      Více informací o Zdravé 5:

Eva Nepokojová

Programová manažerka Nadační fond Albert

Radlická 117, 158 00 Praha 5 – Nové Butovice

Tel.:+ 420 777 210 947

e.nepokojova@nadacnifondalbert.cz

Novinky
16/5
2022

Ekovyúčtování

Jak jsme se na naší škole v roce 2021 podíleli na ochraně životního prostředí?

Základní škola a mateřská škola Červená Voda 341, PSČ 561 61, Ředitelna, hospodářka a sborovna: 465 626 220,
Školní jídelna: 465 626 380, E-mail: reditel@cvvoda.cz