ZŠ Červená Voda
Navigace: Články » Archiv článků » Hudba školám
Škola v obraze

Hudba školám

Hudba školám
27.3.2014 22:14 | články 2014 | doporučit, tisk

V pátek 21. března 2014 navštívilo naši školu sdružení umělců s názvem 

„Hudba školám“. Toto sdružení se od r.2003 na profesionální úrovni zasazuje o propagaci živého přednesu pro žáky a studenty škol v celé naší vlasti. Snaží se o vytvoření pohodové atmosféry a do své produkce zapojují i děti. Účinkují v triu klavír – Zdeněk Dočekal, baskytara, kytara a zpěv – Jiří A. Válek a bicí nástroje – Radim Ilek.

Dětem se představili hned ve dvou variantách, a to pro 1. stupeň s názvem „Filmová a pohádková hudba“ a pro děti z 2. stupně si připravili pořad s názvem „Folkové návraty“.

Hned při prvním vystoupení děti z 1. stupně spontánně vytvořily neformální pěvecký sbor a zapojily se do produkce. Společně s hudebníky si pak všichni včetně pedagogů zazpívali známé písničky z filmu „Ať žijí duchové“, z filmové pohádky „Lotrando a Zubejda“, „Princové jsou na draka“, „Tři veteráni“. Zazněly i písně Jaroslava Ježka a Osvobozeného divadla.

Při pořadu pro děti 2. stupně zazněl Karel Plíhal, Jarek Nohavica, Stanislav Wabi Daněk – zde byla připomenuta i trampská píseň, ale také repertoár zábřežské skupiny Madalen. Další písně se dotkly také oblasti country a blues – „Blues o spolykaných slovech“ od Michala Prokopa. Připomenut byl i pořad  Krásný ztráty, kde se za moderování Michala Prokopa objevují i naši současní interpreti.

Mgr. Milena Nýdecká, učitelka ZŠ

Novinky
Základní škola a mateřská škola Červená Voda 341, PSČ 561 61, Ředitelna, hospodářka a sborovna: 465 626 220,
Školní jídelna: 465 626 380, E-mail: reditel@cvvoda.cz