Na úspěchu červenovodských školáků v letošním 5, ročníku projektu „Ukliďme si svět!“ se podílelo 87 žáků od první třídy po devítku. S celkovým množstvím 10 377 kg odevzdaných vysloužilých elektrospotřebičů jsme obsadili 2. příčku v celostátním pořadí, a to v konkurenci více než 700 škol. Třicítka školáků se v úterý 26. 6. 2012dočkala odměny od společnosti ELEKTROWIN, a.s. v podobě celodenního programu ve středověké Tvrzi Hummer u Prahy.
Při slavnostním vyhlášení výsledků jsme obdrželi certifikát za 2. místo a věcný dar v podobě projekčního plátna do učebny zeměpisu a sady sluchátek k počítačům do učeben informatiky.
Překvapením pro nás bylo, když generální ředitel společnosti ELEKTROWIN Ing. Roman Tvrzník uvedl naši ZŠ jako nejúspěšnější školu v celé pětileté historii konání projektu.
Jaké byly ohlasy dětských účastníků setkání z naší školy?
„… V tvrzi jsme si to pořádně užili! Byly tam různé soutěže a představení. V jednom z nich si zahrála Míša Filková královnu a Hanka Wawrzyczková princeznu. Na naučné stezce jsme plnili úkoly z historie a odpovědi zaznamenávali na pracovní list. Z nejlépe vyplněných pracovních listů se pak vylosovaly tři. A vylosovali i můj. Získala jsem odměnou vstupenku do Tvrzi Hummer pro celou rodinu. Chtěla bych poděkovat společnosti ELEKTROWIN a paní učitelce Veselé za krásný den.“
„ Ráno o půl osmé jsme vyjeli autobusem z Červené Vody směr Praha. Jelo nás 30 dětí a dva učitelé, paní Veselá a pan Fojtík. Asi o půl jedenácté jsme dorazili na místo. Čekaly tam na nás různé soutěže a představení. Kdo si chtěl koupit něco na památku nebo na zub, musel si svoje peníze vyměnit za groše (1 groš =10 Kč). Já jsem si mohla zahrát v představení princeznu. Byla to pro mne čest.“
„…Uvaděč, kterým nás mile přivítal v Tvrzi Hummer, byl oblečen do středověkých šatů. Nejprve nás seznámil s programem. Bylo tam pro nás připraveno mnoho soutěží a her, ale nejvíce nás asi bavila lukostřelba. Pokud jste si chtěli něco koupit k jídlu nebo pití, museli jste si vyměnit peníze za groše. Když jsme k večeru odjížděli zpátky do Červené Vody, ani se nám moc nechtělo domů. Výlet se nám moc líbil a děkuji paní učitelce Evě Veselé, že nás tak vedla po celý rok.“